Ile czasu trwa wykonanie pieczątki?

Pieczątki wykonujemy  w możliwie najkrótszym czasie. Standardowo jest to czas od jednej do trzech godzin. W przypadku dużej ilości zamówień i i realizacji wyjątkowo skomplikowanych zleceń, czas ten może zostać wydłużony.

Ile kosztuje ekspresowe wykonanie pieczątki?

W terminie ekspresowym – do 1 godziny – doliczamy 20 zł do ceny netto.

Co powinno znajdować się na pieczątce firmowej?

Pieczątka firmowa powinna zawierać: nazwę firmy, nazwisko właściciela lub określenie formy działalności (sp. z o.o., S.A., itd.), adres firmy (pod którym działalność jest zgłoszona do ewidencji), numer NIP, można podać numer telefonu, ewentualnie numer REGON. Można również zamieścić inne informacje, np. numery kont bankowych, adresy sklepów firmowych, itp.

Jakie dokumenty są potrzebne do wyrobienia pieczątki?

Formalnie każdy może zamówić dowolną pieczątkę – karane jest jednak jej nieuprawnione użycie. Teoretycznie nie potrzeba więc żadnych dokumentów. Jednak u nas przy zamawianiu pieczątek lekarskich, adwokackich, urzędowych lub poświadczających uprawnienia zawodowe, zawsze prosimy o przedstawienie dokumentu potwierdzającego prawo do posiadania takiej pieczęci! Dbamy również o interes innych podmiotów i potwierdzamy wiarygodność zamówienia w bazach danych lub wykonując telefon sprawdzający do siedziby firmy.

Ile kosztuje wstawienie logo firmy lub innego elementu graficznego?

Nie pobieramy za to dodatkowych opłat, jeśli dostarczony przez Klienta plik spełnia warunki techniczne. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy konieczne jest odtworzenie elementu, a jest to bardzo złożona i pracochłonna grafika. Wtedy cenę uzgadniamy indywidualnie.

Czy wykonujecie pieczątki według wzoru w całości przygotowanego przez klienta?

Tak. W takiej sytuacji należy dostarczyć wzór w postaci elektronicznej (pliki cdr, pdf, eps, ai, czcionki powinny zostać zamienione na krzywe).

Płatność przelewem czy gotówką?

Klient kupujący u nas pierwszy raz płaci gotówką. Przy kolejnych zamówieniach wystawiamy fakturę przelewową na 7 lub 14 dni. Firmy stale współpracujące mogą być rozliczane jedną fakturą, wystawianą raz w miesiącu. Nie oferujemy możliwości płacenia kartą – ale w odległości kilkudziesięciu metrów od naszej siedziby znajdują się bankomaty.

Czy można liczyć na jakieś zniżki?

Stali klienci maja stałe rabaty. Również przy większych zamówieniach udzielamy korzystnych rabatów.

Czy wystawiacie faktury VAT?

Tak, zawsze przy odbiorze wystawiamy fakturę VAT.

Czy pieczątkę trzeba odebrać osobiście?

Niekoniecznie. Można poprosić kogoś o odebranie, osoba ta musi jednak wiedzieć precyzyjnie, jaka jest treść pieczątki i kto ją zamawiał – po zweryfikowaniu wiarygodności, możemy wydać pieczątkę. Możemy również wysłać pieczątkę pocztą lub kurierem.

Ile kosztuje pieczątka?

Cena zależy od wielkości i rodzaju obudowy. Zapraszamy do składania zapytań o cenę drogą mailową, lub telefonicznie. Nasze ceny są bardzo atrakcyjne – szczególnie biorąc pod uwagę jakość – którą gwarantujemy!

=========================

Co zrobić jeżeli moja stara pieczątka źle działa?

Słabo odbija – może brakować tuszu – należy uzupełnić tusz lub zmienić poduszkę tuszującą na nową.
Zalewa – może być to spowodowane nadmiarem tuszu. Należy go odsączyć bibułką lub ręcznikiem papierowym.
Nierówno odbija – może być zużyta poduszka tuszująca lub gumka – należy je wymienić.
Odklejona i przesunięta gumka – to najczęściej efekt użycia złego tuszu lub np. spirytusu zamiast tuszu – można ją ponownie przykleić, ale konieczna jest wymiana poduszki tuszującej i stosowanie odpowiedniego tuszu, aby problem nie wrócił.

==========================

Jakiej jakości są produkowane przez nas pieczątki?

Zapewniamy najwyższą jakość i wieloletnią gwarancję!
Czasem można zobaczyć w internecie pieczątki nieco tańsze, lecz ich jakość odbiega zasadniczo od naszych produktów. Mamy wielu Klientów, którzy skuszeni ceną zamawiali pieczątki w nieznanej firmie i po niedługim czasie musieli ponownie wykonywać pieczątkę. Podobnie zresztą jak w przypadku wirtualnych „producentów”, którzy oferują pieczątki wyłącznie przez internet, co może również narazić Państwa na niebezpieczeństwo nieuprawnionego wykorzystania Waszych danych do działań przestępczych.

U nas możesz osobiście wybrać wzór, czy też omówić projekt. Jesteśmy bezpośrednimi producentami. Wśród naszych Klientów zdarzają się tacy, którzy nadal korzystają z pieczątek wykonanych na początku naszej działalności – czyli w roku 1993!

Czy można wykorzystać powtórnie stary automat lub inną obudowę?

Tak, można wykorzystać. Wymieniamy wtedy samą gumkę z tekstem i wklejamy do starego automatu. Często jednak trzeba wymienić wówczas również poduszkę tuszującą, ponieważ na starym są odciśnięte ślady poprzedniej pieczątki i nowa nie tuszuje się dobrze. W przypadku pieczątek preink standardowo wymienia się gumkę i kartridż tuszujący.

Na jak długo wystarcza tuszu w automacie?

Na około 3000 odbić. Potem można tusz uzupełnić, chociaż producenci automatów zalecają wymianę wkładu tuszującego. W naszym zakładzie tusz uzupełniamy bezpłatnie. W przypadku pieczątek preink ilość odbić sięga 25 000 i więcej.

Jakiego tuszu należy używać w automatach i stemplach z polimeru?

Można stosować wyłącznie tusz do pieczątek, jest dostępny do kupienia w zakładach pieczątkarskich i sklepach papierniczych. Uzupełnienie innymi płynami (np. spirytus) powoduje rozpuszczanie gumek polimerowych, ich puchnięcie (pieczątka rozciąga się, nie mieści się w oprawie i uszkadza przy odbijaniu) oraz rozpuszczanie taśmy klejącej, którym gumka jest przyklejona do automatu – w konsekwencji następuje zniszczenie pieczątki. Przestaje również obowiązywać gwarancja na pieczątkę!

Jakiego tuszu należy używać w automatach preink?

W tego typu pieczątkach stosowany jest specjalistyczny tusz olejowy. Jest on niedostępny poza zakładami pieczątkarskimi. W Krakowie tylko my oferujemy tusze preink!

Czy można zmienić jedną linię tekstu, lub pojedyncze słowo?

Nie, ponieważ pieczątka najczęściej nie odbija wtedy równo. Również wymieniona linia tekstu odkleja się przy dłuższym użytkowaniu. Nie możemy również udzielić gwarancji na takie zlecenie.

============================

Pieczątki kolorowe

W naszej ofercie znajdują się również pieczątki kolorowe. Stanowią one dobre rozwiązanie dla uzyskania korzystnego efektu na przykład na wydrukach lub kserokopiach służących celom promocyjnym, lub zaakcentowaniu fragmentu oferty czy też prospektu.
Są one około 5 razy droższe od tradycyjnych, wymagają specjalnego sposobu projektowania (między innymi – poszczególne elementy nie mogą się stykać) oraz specjalnych wieloelementowych poduszek, które nie nadają się do samodzielnego uzupełniania tuszem.
We wszelkich zastosowaniach biurowych sprawdzają się jednak zdecydowanie lepiej pieczątki jednokolorowe
Czas realizacji – około 1 tygodnia, od dnia zaakceptowania wykonanego przez nas projektu na podstawie dostarczonego przez Klienta projektu wstępnego.